Спорт

ЦСКА може да играе в Шампионска лига!

Волейболноят отбор на ЦСКА имареалните шансове да играе в Шампионска лига. След като малко по рано днес ЦСКА победи руският шампион Зенит Казан с 3:1 гейма пред 3000 зрители в зала „Арена Самоков“ .
Преди да играе с ЦСКА Занит нямаше поражение от изиграните 5 мача.В Самоков руският Шампион беше без част от титулярите, но не се забеляза да има драстична разлика в играта им, въпреи товяа ЦСКА победи.
Първият гейм играта играта беше равностойна и успорвана, но въпреки че ЦСКА първи достигнаха 23-тата точка, след поредица от грешки Руснаците успяха да обърнат нещата в тяхна полза.
Вторият гейм започна равностойно и първата техническа пауза дойде при 8:7 за руснаците. След нея нашите волейболисти се стегнаха и обърнаха резултата до 13:8 , а втората техническа пауза доиде при 16:9 за нашите. В последствие руснаците се активизираха, но това не попречи на българските волейболисти да спечелят с 25:19.
В третия гейм българите не смъкнаха летвата по надолу. Малко след втората техническа пауза резултатът беше 19:15 , а до края червените успяха да увеличат преднината си и съответно да спечелят с 25:18.
Четвъртият гейм, като последен беше и най – интересен. Зенит поведе с една точка до първата техническа пауза. ЦСКА изравни, но втората техническа пауза отново дойде с точка преднина за Руснаците.След паузата резултатът стигна до 21:22 за руснаците. Нашите волейболисти изравниха до 23:23.След което Българската сила се изля върху руснаците – И.Стефанов изпълни добър начален сервиз, а блокадата ни свърши останалата работа.
Така единственото което ни остава, за да продължим нататък в Шампионска лига е Алмерия да победи Тур.

Posted by nikbik

Манчестър Юнайтед ще играе под наем!!!

Когато сегашният собственикът на Манчестър Юнайтед Малкъм Глейзър закупи отбора, през 2005 г., той заяви, че той няма да предприема такава стъпка, но поради непрестанно увеличаващите се дългове може да се окаже, че „червените дяволи“ ще трябва да продатат своя стадион – „Олд Трафорт“.Манчестър Юнайтед спешно се нуждае от средства, за да погаси дълговете си, който възлизат на около 1 млрд. долара.Затова може да се наложи освен стадиона да продадат и своя тренировъчен комплекс „Керингтън граунд“. „Червените дяволи“ смятат след като ги продадат, да ги вземат под наем от собственика. Според документа от който се изважда цялата тази информация, този който закупи обекта ще бъде задължен да им го отдаде за дълъг период от време, както и да им предистави същия достъп какъвто са имали и до сега.
Аз лично се питам, ако някой Български отбор попадне в такава криза, какво ще продаде, а също и ще се намери ли копувач изобщо. Криво-ляво нашите отбори се спавят макар и не напълно удоволетворително, на кой знае някой ден (надявам се преди да свърши света) може и български отбор да спечели „Шампионска лига“.